İklim değişikliğiyle mücadele etmeye söz veriyoruz

katma 21 Tem 2020
Apple şimdiden karbon nötr. Ama bu tek başına yeterli değil.
Bu hedefimize Nisan 2020’de ulaştık. Tesislerimizin, kurumsal emisyonlarımızın ve kurumsal seyahatlerimizin gezegenin karbon yüküne katkıda bulunmamasından gurur duyuyoruz. Yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanıyoruz. Ve yaptığımız yatırımlarla karbonu doğal yollarla gidermek için ormanları, sulak alanları ve otlakları geri kazanıyoruz.
Ve bu sadece başlangıç. Aklımızda tamamen farklı bir hedef var. Cesaret gerektiren, biraz iddialı bir plan. 2030’da, üretimden nakliyeye ve kullanım ömrü sona eren ürünlerin geri kazanılmasına kadar her alanda toplam karbon ayak izimiz sıfır olacak. Apple’ın tamamı yüzde 100 karbon nötr olacak. Bunu yapmak için, tedarik zincirimizin tamamında yenilenebilir enerji ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanacağız. Dünya genelinde doğal ekosistemleri restore edeceğiz. Ve mümkün olduğu kadar çok bileşeni yeniden kullanacağız.
Dünyanın en yenilikçi ürünlerinin yanı sıra sürdürülebilir bir üretim süreci de tasarlıyoruz.
Dünyanın dört bir yanındaki insanların sevdikleri ürünleri yaparken gezegenin karbon yükünü artırmamayı hedeflemek pek çok kişiye imkansız gelebilir. Bizce imkansız değil. Bizi yakından takip edin ve yapacaklarımızı görün.
Daha fazla bilgi için apple.com/tr/2030 adresini ziyaret edin.

YORUMLAR